Morgenaktivering – “Åben Træning”
Morgenaktivering er for dig, der ønsker indput til aktiveringen af din hund, samt muligheden for at træne sammen med andre hunde uden at være tilmeldt et hold. Vi træner lydighedsøvelser, tricks, næsearbejde, og alt muligt andet, og sætter hundenes hjerner og krop på arbejde hver gang. Vi træner nogle gange på træningsbanen, andre gange i by, skov eller strand.
Målet er at din hund efterfølgende er træt og klar til at sove, mens du tager på arbejde eller ordner dagens gøremål, samtidig med at du får indput til den daglige aktivering af din hund.
Træningen ligger om formiddagen og er således også et tilbud til jer der ikke er på arbejde på dette tidspunkt, fx. pga. barsel, pension eller aftenarbejde - uanset om du skal træne din hvalp, unghund, øvede eller konkurrencehund. Der er plads til alle!
Datoer
- Kontakt ved interesse